MUZEJNÍ PEDAGOGIKA 2015 - 2016  
 
-
Ohlédnutí za Nocí s Andersenem 2016 ...
1. dubna 2016
Muzeum Cheb se v noci z 1. na 2. dubna 2016 opět připojilo k akci knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovnách po celé republice u příležitosti výročí narození pohádkáře H. Ch. Andersena. Pro děti byl v chebském muzeu kromě romantického přespání připraven doprovodný program, v jehož rámci si připomněly výročí narození Karla IV. Akce byla určena pro děti do 12 let.
-
Jarní výtvarná soutěž - velikonoční beránek [pdf] ...
14. března - 8. dubna 2016
Končí zima a přichází jaro a s ním i tradiční výtvarná soutěž v muzeu. Zpříjemněte si dlouhé čekání na dobu plnou sluníčka, ptačího švitoření a svěží vůně přírody veselým tvořením. Vyrobte například z keramiky, papíru, dřeva, látky či proutí symbol jara – beránka. O vítězi soutěže rozhodnou svými hlasy návštěvníci muzea. Vyhlášení vítězů a předání cen proběhne za přítomnosti médií a veřejnosti 8. dubna 2016.
-
Výtvarná dílna - letní tábor [pdf] ... 11. - 15. července, 8. - 12. srpna 2016
Muzeum Cheb připravilo pro všechny děti školou povinné prázdninovou výtvarnou dílnu. Téma letošního tábora je ČÁRY MÁRY FUK. V průběhu celého týdne se necháme inspirovat chebským alchymistou Zikmundem Wannem a budeme tak trochu kouzlit a experimentovat. Součástí tábora bude opět dramatická dílna. Ti nejodvážnější mohou jako každoročně prožít strašidelnou noc v muzeu.
-
Výtvarně-dramatická dílna - letní tábor [pdf] ... 18. - 22. července 2016
Téma tábora je Pouliční divadlo v rámci Letního bláznění. Během týdne se táborníci pod odborným vedením zkušených lektorů seznámí s pouličním divadlem – vyzkouší si základy silové akrobacie, žonglování, vyrobí si vlastní divadelní dekorace a nadechnou se hereckého řemesla. Malí umělci si na závěr nacvičí krátké divadelní představení. Připraveno ve spolupráci s KC Svoboda Cheb.
-
STÁLÉ MUZEJNÍ PROGRAMY
-
Nabídka programů pro mateřské školy ...
září 2015 - červen 2016
tématické besedy, výtvarně-dramatické dílny, hry, poznávání etc.

-
Nabídka programů pro 1. stupeň základních škol ...
září 2015 - červen 2016
tématické besedy, výtvarně-dramatické dílny, hry, poznávání etc.

-
Nabídka programů pro 2. stupeň základních škol ...
září 2015 - červen 2016
tématické besedy, muzejní rallye, na jeden den průvodcem etc.

-
Nabídka programů pro střední školy ...
září 2015 - červen 2016
tématické besedy, muzejní rallye, na jeden den průvodcem etc.

-
OHLÉDNUTÍ
-
Výtvarná dílna v Muzeu Cheb - jarní tábor [pdf] ... 7. - 11. března 2016
Jednalo se opět o muzejní tábor, který se konal v době jarních prázdnin. Pro děti byl připraven bohatý celodenní program plný tvořivosti, poučení a zábavy. Naladili jsme se na stejnou vlnu a stali se z nás knihaři, knihvazači a knihovníci. Tento typ tábora jistě přivítali zaměstnaní rodiče, kteří se nemohli o jarních prázdninách svým dětem zcela věnovat. Tábor byl určen především pro děti z 1. stupně ZŠ.
-
Vánoční výtvarná soutěž – "My Tři králové jdeme k Vám" [pdf] ...
Muzeum Cheb vyhlásilo výtvarnou soutěž pro děti na téma: My Tři králové jdeme k Vám. Soutěž byla určena pro tři věkové kategorie (MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ). Všechny soutěžní práce byly vystaveny v expozičních prostorách muzea a o vítězi soutěže rozhodli svými hlasy návštěvníci. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen proběhlo za přítomnosti médií a veřejnosti 6. ledna 2016 v obrazárně muzea.
-
Cesty za poznáním: Čechova stodola – Hvězdárna [facebook] ...
17. října 2015
Po delší odmlce jsme se vydali na další Cestu za poznáním. Tentokrát jsme zavítali do Čechovy stodoly v malebné vesničce Bukové. Přivítalo nás podzimní prostředí a teplo roztopené pece. Byli jsme nadšeni z vyprávění praotce Čecha i z tvořivé dílničky. Zopakovali jsme si české pověsti a doplnili si spoustu nových informací. V Neumětelích jsme navštívili hrob Šemíka. Nakonec nás čekala návštěva Hvězdárny v Rokycanech, kde jsme si vyslechli zajímavé povídání o hvězdách a hvězdářských dalekohledech.
-
Letní tábor - Hraní nás baví [facebook] ...
13. - 17. července, 3. - 7. srpna 2015
Ve dvou bězích tábora jsme poznávali hry, které děti hrály v minulosti. Cvrnkali jsme kuličky, stříleli z prstového praku, pouštěli vlaštovky a honili obruče. Nejvíce nás potrápila hra špaček. Během celého týdne jsme si také hráli s barvou. Odvážní mohli dokonce prožít strašidelnou noc v muzeu. Závěrečné vystoupení se tentokrát odehrálo v Centrálním depozitáři Muzea Cheb. Na chvíli se z nás stali průvodci a rodiče byli mile překvapeni našimi znalostmi o muzejních exponátech...
-
Letní tábor - Pouliční divadlo v rámci Letního bláznění [facebook] ...
20. - 24. července 2015
Divadlo je svět sám pro sebe, tajemný, záhadný a zároveň trochu nebezpečný, ale hlavně zábavný... A právě do tohoto světa jsme měli možnost nahlédnout v průběhu zvláštního běhu výtvarně - dramatického tábora. Během týdne jsme vyráběli divadelní kulisy a pod vedením odborných lektorů Martiny, Kačky a Ondry se z nás pomalu stávali herci, mimové, klauni a akrobaté. Nacvičili jsme divadelní představení Gulliverovy cesty, které pobavilo i dojalo početné obecenstvo na Krajince...
-
Jarní výtvarná soutěž - Hurá, jaro je tu [pdf] ...
24. března - 10. dubna 2015
Končí zima, přichází jaro a s jarem také tradiční výtvarná soutěž v muzeu. Zpříjemněte si dlouhé čekání na dobu plnou sluníčka, ptačího švitoření a svěží vůně přírody veselým tvořením. Vyrobte z libovolného materiálu jakákoli zvířátka, která rozveselí velikonoční atmosféru - zajíčky, kuřátka, kachničky, beránky...
-
Noc s Andersenem 2015 ...
27. března 2015
Muzeum Cheb se 27. března 2015 opět připojilo k akci knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovnách po celé České republice u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Také letos byl pro účastníky kromě romantického přespání v muzeu připraven tématicky zaměřený doprovodný program a samozřejmě čtení na dobrou noc. Akce byla určena pro děti do 12 let. Jako každoročně byl o akci nebývalý zájem...
-
ARCHEOLOGICKÁ DÍLNA V MUZEU - Jarní tábor [pdf] ... 2. - 6. března 2015
Také letos připravilo Muzeum Cheb pro děti školou povinné jarní výtvarnou dílnu. Jedná se o příměstský tábor, který se koná každoročně v době jarních prázdnin, vždy od 8:00 do 15:30 hodin. Pro děti jsme opět přichystali bohatý celodenní program plný tvořivosti, poučení a hlavně zábavy se zaměřením na velikonoční tradice. Tábor byl určen především pro děti 1. stupně základních škol.
-
KONTAKTY
-
Zájemci se mohou hlásit telefonicky, faxem nebo e-mailem na kontaktních číslech a adresách:
Muzeum Cheb, p.o. Karlovarského kraje
nám. Krále Jiřího z Poděbrad 493/4, 35011 Cheb
telefon: +420 739322499
e-mail: pecarkova@muzeumcheb.cz
-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články