PŘEDNÁŠKY V MUZEU CHEB 2016  
 
-
Z CHEBU KŘÍŽEM KRÁŽEM 2016
21. ledna, 4. února, 3 března, 24. března 2016
-
Ve čtvrtek 21. ledna 2016 zahájí Muzeum Cheb za finanční podpory města Chebu již dvanáctý ročník cyklu přírodovědných a cestopisných přednášek nazvaný: "Z Chebu křížem krážem". Cílem přednášek je přiblížit návštěvníkům krajinu, přírodu, kulturu a život v různých oblastech světa včetně naší republiky a našeho nejbližšího okolí. Jako každoročně nepůjde jen o klasické cestopisy. Našimi přednášejícími opět budou odborníci z různých biologických oborů. Ti nám přiblíží zajímavé aspekty života přírody, které nám zůstávají často skryty.
-
-
Reúnion – země kontrastů [pdf] ...
21. ledna 2016
Přednášející: Mgr. Michael Fokt
Prolétneme se nad ostrovem helikoptérou a sneseme se z vrcholků hor na padákovém kluzáku. Pohlédneme z oka do oka chameleonům či denním gekonům rodu Phelsuma. Uvidíme reportáže ze záchranných stanic a uslyšíme postřehy z místního života.
-
Za přírodou a lidmi na sever Etiopie [pdf] ...
4. února 2016
Přednášející: doc. RNDr. Vít Grulich, CSc.
Etiopské císařství, známé též jako Habeš, je jediná země kontinentu, která si udržela samostatnost během koloniální nadvlády. Přednášející nás zavede do přírody vysokých hor, domova mnoha rostlin a živočichů, kde se ale také zachovaly křesťanské tradice.
-
Za orchidejemi, listonosy a kolibříky do Kolumbie a Venezuely [pdf] ...
3. března 2016
Přednášející: Mgr. Pavla Tájková a Mgr. Přemysl Tájek
Navštívíme vysokohorské páramo, horské mlžné lesy, ale i památky dávno zaniklých civilizací. Poznáme také noční obyvatele tropických oblastí, mezi nimi bájné upíry. Na závěr se vypravíme na nejvyšší vodopád světa Salto Ángel ve Venezule.
-
Přednášející: RNDr. Jiří Moravec, CSc.
Čím jsou populace našich ještěrek, hadů a želv unikátní v rámci středoevropské plazí fauny? Ukážeme si nejaktuálnější mapy jejich rozšíření a shrneme nejnovější poznatky z jejich biologie. Neopomeneme ani našeho nejdelšího hada – užovku stromovou.
-
Přednášky probíhají vždy ve čtvrtek od 17.30 hodin ve Valdštejnské obrazárně Muzea Cheb.
Vstupné jest dobrovolné.
-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články