ODBORNÉ PROJEKTY - DIGITALIZACE  
 
-
-
ZMIZELÉ CHEBSKO...

V roce 2007 vydalo Krajské muzeum Karlovarského kraje p.o. Muzeum Cheb publikaci autorů PhDr. Jaromíra Boháče a PhDr. Romana Salamanczuka mapující historii zaniklých obcí chebského regionu. Původní publikace vyšla v českém a německém jazyce. Zde naleznete kompletní verzi její české části v digitalizované podobě.

-
SMÍRČÍ KŘÍŽE NA CHEBSKU...

Fotografický průvodce po drobných kamenných památkách středověké historie. Chebský region patří dodnes k místům s největším množstvím dochovaných kamenných křížů na území Čech a Moravy.


-
CHEBSKÉ POMNÍKY, PAMÁTNÍKY A PAMĚTNÍ DESKY...

Fotografický průvodce po památných místech Chebu a okolí. Porovnání minulosti s přítomností na základě historických a současných fotografií.-
RYTÍŘI NEBES - c. a k. vojenské letectvo a rodák z Krásné u Aše Otto Jäger...

Stručný náhled do historie vojenského letectví 1. světové války. Autorem textu je PhDr. Tomáš Dostál z chebského muzea.-
KNEDLÍK - KLOSS - KNÖDEL...

V roce 2009 uspořádalo muzeum v Chebu velký výstavní projekt zaměřený na jeden z fenoménů české a bavorské kuchyně. Vedle samotné výstavy, kulturních akcí, soutěží a doprovodných programů pro širokou veřejnost, vznikla i celá řada tématických článků a studií realizovaných formou samostatné internetové prezentace.

-
POMNÍKY PADLÝM V 1. SVĚTOVÉ VÁLCE

Památná místa pohnuté minulosti severozápadních Čech. Zpracováno na podkladě stejnojmenné publikace autorů Mgr. Zbyňka Černého a PhDr. Tomáše Dostála vydané Krajským muzeem Karlovarského kraje v roce 2007.

Stránky se připravují !

-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články