AKTUÁLNÍ INFORMACE Z MUZEA CHEB  
 
-
KDYŽ BYLO NÁMĚSTÍ V PLENKÁCH - Jarní tábor [pdf] ... 6. - 10. února 2017
Muzeum Cheb opět pořádá jarní výtvarnou dílnu. Jedná se o příměstský tábor, který se koná každoročně v době jarních prázdnin, vždy od 8:00 do 15:30 hodin. Pro děti je připraven bohatý program plný tvořivosti, poučení a zábavy. Táborníci nahlédnou do historie chebského náměstí, Chebu i Chebska. Na chvíli se stanou nejen archeology, ale i šikovnými řemeslníky a umělci. Tábor je určen především pro děti z 1. stupně ZŠ.
-
V zemi medvědů – aneb přírodou jihozápadní Kanady [pdf] ... 16. února 2017
Přednáškový cyklus: Z Chebu křížem krážem 2017. Přednášející: Petra Schnitzerová.
Zooložka Petra Schnitzerová nám představí různé tváře kanadské přírody. Navštívíme divoké pacifické pobřeží s unikátními deštnými pralesy a letitými stromovými velikány. Vydáme se také do nekonečných hor, kde dosud kralují medvědi.
-
Krása času - hodiny ze sbírek Muzea Cheb ... opět od 8. dubna 2017
Na závěr roku 2016 a jaro roku 2017 připravilo Muzeum Cheb výstavu: "Krása času", na které návštěvníkům představí nejcennější a nejlépe zachované hodiny z muzejní sbírky. Ty nejstarší pocházejí již z 2. poloviny 18. století. Na výstavě jsou zastoupeny zejména hodiny sloupkové v řadě variant, většinou empírové nebo klasicistní. Kromě exponátů jsou pro návštěvníky připraveny také bohaté doprovodné texty.
-
Dílna archeologa v Muzeu Cheb ...
oznámení Muzea Cheb
Rozšíření nabídky edukativních programů.
Muzeum Cheb rozšiřuje svoji bohatou nabídku výukových programů určenou pro žáky základních a středních škol. Za finanční podpory Ministerstva kultury ČR připravilo nový edukativní program Dílna archeologa. V interaktivní besedě seznámí archeolog muzea účastníky s nejstaršími dějinami Chebska od doby bronzové až po vrcholný středověk. Informace o dalších programech naleznete v sekci: Muzejní pedagogika ...
-
STATEK V MILÍKOVĚ BUDE V ROCE 2017 UZAVŘEN
oznámení Muzea Cheb
Chebský hrázděný statek v Milíkově bude v roce 2017 z provozních důvodů uzavřen.
Z důvodu probíhající rekonstrukce bude statek v Milíkově uzavřen. Uzavírka objektu je plánována pro celou turistickou sezónu nadcházejícího roku. O jejím ukončení budeme informovat prostřednictvím sdělovacích prostředků a těchto internetových stránek. Upřesňující informace můžeme případným zájemcům poskytnout také telefonicky či emailovou poštou. Omlouváme se našim návštěvníkům a děkujeme za pochopení.
-
Oprava kolny na statku v Milíkově
oznámení Muzea Cheb
Obnova kulturní památky - venkovská usedlost, rejstř. č. USKP 101532.
Muzeum Cheb za finanční podpory Ministerstva kultury a Karlovarského kraje provádí stavební úpravy na statku v Milíkově. Jedná se o rekonstrukci kolny, která probíhá ve dvou etapách v letech 2015 - 2016.
-
Pojďte s námi do přírody ...
duben - prosinec 2017
Podobně jako v minulých letech, patří i v roce 2017 k nejrozsáhlejším projektům, které probíhají v Muzeu Cheb, také cyklus přírodovědných akcí a vycházek nazvaný: "Pojďte s námi do přírody". V rámci tohoto cyklu je každoročně organizováno několik desítek přednášek, exkurzí a dalších akcí v regionu nejzápadnějších Čech zhruba od Domažlic po Jáchymov. Jednotlivé akce jsou pořádány v průběhu celého roku a jejich přesný harmonogram naleznete v sekci: Pojďte s námi do přírody...
-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články