AKTUÁLNÍ INFORMACE Z MUZEA CHEB  
 
-
Výstava:  Tajemný svět lišejníků ...
19. srpna - 30. října 2016
Výstava představuje pomocí makrofotografií, keramických modelů a dalších předmětů svět lišejníků, v přírodě hojných leč pro mnohé záhadných organismů, které bývají kvůlí svým nepatrným rozměrům často přehlíženy. Lišejníky ovšem hrají v koloběhu přírody nezastupitelnou roli. Napomáhají zvětrávání hornin, působí i při rozkladu organického materiálu a v polárních oblastech slouží jako potrava některým živočišným druhům.
-
ZA POZORUHODNÝMI STROMY NA KLADSKOU [pdf] ...
22. října 2016
Sraz v 10:45 před restaurací U Tetřeva na Kladské (proti zastávce autobusu).
Procházka ke Dni stromů 20. října. Toulání po barevné podzimní Kladské vyšperkované návštěvou stromů pozoruhodných druhů, tvarů i rozměrů.
-
Místa pobytu Karla IV. na cestě do Norimberku a Lucemburska [pdf] ...
3. listopadu 2016
Přednášející: doc. Richard Němec, Ph.D. – Mgr. Lubomír Zeman
Přednáška seznámí se snahou Karla IV. o spojení Českého království s velkými říšskými městy v Porýní a především pak s Lucemburskem, coby rodovou državou. Představí hmotné pozůstatky přítomnosti českého krále na této trase, a to jak rezidenční sídla a objekty občasného pobytu, tak i dochovaná umělecká díla.
-
Krása času - hodiny ze sbírek Muzea Cheb ... vernisáž: 10. listopadu 2016
Na závěr roku 2016 a jaro roku 2017 připravilo Muzeum Cheb výstavu: "Krása času", na které návštěvníkům představí nejcennější a nejlépe zachované hodiny z muzejní sbírky. Ty nejstarší pocházejí již z 2. poloviny 18. století. Na výstavě jsou zastoupeny zejména hodiny sloupkové v řadě variant, většinou empírové nebo klasicistní. Kromě exponátů jsou pro návštěvníky připraveny také bohaté doprovodné texty.
-
NAPŘÍČ SLAVKOVSKÝM LESEM [pdf] ...
17. listopadu 2016
Sraz v 9:30 na kolonádě v Mariánských Lázních.
Již III. ročník pochodu napříč Slavkovským lesem. Přes 20 km dlouhá trasa povede přes pět přírodních rezervací a jednu národní přírodní památku.
-
Advent v Muzeu Cheb 2016 ... 26. listopadu 2016
Na sobotu 26. listopadu připravuje Muzeum Cheb další ze svých muzejních adventních trhů. Pracovníci muzea se již těší na tradiční milé setkání s těmi, kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou naplněnou vůní vanilky, skořice a jehličí, s těmi, kteří nechtějí podlehnout pouze maratónu předvánočního úklidu a nákupům. Po celý den bude v muzeu připraven bohatý program. Na své si přijdou děti i dospělí.
-
Vánoční výtvarná soutěž – "Radujme se, veselme se" [pdf] ...
listopad - prosinec 2016
Muzeum Cheb vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti na téma: vánoční dekorace. Soutěž je koncipována pro 4 věkové kategorie (MŠ, ZŠ - 1. a 2. stupeň, SŠ). Jednotlivci i třídní kolektivy mohou vyrobit netradiční vánoční výzdobu z různých materiálů. Soutěžní práce budou vystaveny v našem muzeu a o vítězi rozhodnou svými hlasy návštěvníci.
-
Pojďte s námi do přírody ...
duben - prosinec 2016
Podobně jako v minulých letech, patří i v roce 2016 k nejrozsáhlejším projektům, které probíhají v Muzeu Cheb, také cyklus přírodovědných akcí a vycházek nazvaný: "Pojďte s námi do přírody". V rámci tohoto cyklu je každoročně organizováno několik desítek přednášek, exkurzí a dalších akcí v regionu nejzápadnějších Čech zhruba od Domažlic po Jáchymov. Jednotlivé akce jsou pořádány v průběhu celého roku a jejich přesný harmonogram naleznete v sekci: Pojďte s námi do přírody...
-
Kruh přátel hudby - koncerty komorní hudby ...
říjen 2016 - květen 2017
Od podzima 2016 do jara 2017 mohou milovníci klasické komorní hudby opět navštívit některý z koncertů Kruhu přátel hudby. Pořadatelem celého cyklu koncertů je již tradičně Kulturní centrum Svoboda Cheb..., které pro sezónu 2016/2017 zvolilo k jejich realizaci také Valdštejnskou obrazárnu Muzea Cheb... Doufáme, že prostředí obrazárny umocní umělecké zážitky všech zůčastněných posluchačů. Informace o jednotlivých koncertech najdete na internetových stránkách: Kulturního centra Svoboda Cheb...
-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články