AKTUÁLNÍ INFORMACE Z MUZEA CHEB  
 
-
Ohlédnutí za Chebským Masopustem 2016 ...
6. února 2016
Letos se již po dvanácté vydal na svoji cestu historickou částí Chebu pestrý masopustní průvod. A jaké bylo téma pro letošní masku? Vítány byly všechny, hlavně pak ty tradiční, masopustní. Tento rok patřil masopust především pohádkovým bytostem. Sraz účastníků průvodu proběhl před Západočeským divadlem. V budově chebského muzea pak zakončily průvod masopustní hody.
-
Na jedné vlně - Libor Michalák a Milan Bauer ...
15. ledna - 27. března 2016
Grafik Milan Bauer zaujal veřejnost svým osobitým stylem, který se po formální stránce vyznačuje detailním propracováním daného námětu, jehož ústředním motivem bývá často starodávná technika. Libor Michalák se 38 let věnuje knižní vazbě a své práce vystavoval na třiceti výstavách v ČR a na jedné v Itálii. Do svých knižních objektů vkládá osobitý humor, vycházející nejen z provedení vazby, ale i z využití slovních hříček.
-
Za orchidejemi, listonosy a kolibříky do Kolumbie a Venezuely [pdf] ...
3. března 2016
Přednášející: Mgr. Pavla Tájková a Mgr. Přemysl Tájek
Navštívíme vysokohorské páramo, horské mlžné lesy, ale i památky dávno zaniklých civilizací. Poznáme také noční obyvatele tropických oblastí, mezi nimi bájné upíry. Na závěr se vypravíme na nejvyšší vodopád světa Salto Ángel ve Venezule.
-
Výtvarná dílna v Muzeu Cheb - jarní tábor [pdf] ... 7. - 11. března 2016
Jedná se o muzejní tábor, který se bude konat v době jarních prázdnin. Pro děti bude připraven bohatý celodenní program plný tvořivosti, poučení a zábavy. Naladíme se na stejnou vlnu a stanou se z nás knihaři, knihvazači a knihovníci. Tento typ tábora jistě přivítají zaměstnaní rodiče, kteří se nemohou o jarních prázdninách svým dětem zcela věnovat. Tábor je určen především pro děti z 1. stupně ZŠ.
-
Jarní výtvarná soutěž - velikonoční beránek [pdf] ...
14. března - 8. dubna 2016
Končí zima a přichází jaro a s ním i tradiční výtvarná soutěž v muzeu. Zpříjemněte si dlouhé čekání na dobu plnou sluníčka, ptačího švitoření a svěží vůně přírody veselým tvořením. Vyrobte například z keramiky, papíru, dřeva, látky či proutí symbol jara – beránka. O vítězi soutěže rozhodnou svými hlasy návštěvníci muzea. Vyhlášení vítězů a předání cen proběhne za přítomnosti médií a veřejnosti 8. dubna 2016.
-
Ještěrky, hadi a želvy České republiky [pdf] ...
24. března 2016
Přednášející: RNDr. Jiří Moravec, CSc.
Čím jsou populace našich ještěrek, hadů a želv unikátní v rámci středoevropské plazí fauny? Ukážeme si nejaktuálnější mapy jejich rozšíření a shrneme nejnovější poznatky z jejich biologie. Neopomeneme ani našeho nejdelšího hada – užovku stromovou.
-
Interaktivní model chebského náměstí ...
od 17. prosince 2015
Dotkni se historie - světlo nemůže existovat bez tmy...
V expozici muzea je nově umístěn haptický model náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. S podporou Ministerstva kultury vznikl interaktivní komplex historických domů, který umožní nejenom nevidomým návštěvníkům poznat příběh chebského náměstí.
-
MIMOŘÁDNÁ ZÁPŮJČKA ZE SBÍRKY MUZEA CHEB [pdf] ... 6. listopadu 2015 - 22. května 2016
Muzeum Cheb se podílí zápůjčkou na realizaci výstavního projektu zemského muzea v Halle pod názvem: Krieg. Projekt je zaměřen na období Třicetileté války, především pak na prezentaci nálezu hrobu vojáků padlých v bitvě u Lützenu. Albrecht z Valdštejna bude na výstavě reprezentován několika předměty z Muzea Cheb - rapírem, textilním límcem, párem bot, luxusním sedlem, cestovními kamínky a vycpaninou jeho koně.
-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články