AKTUÁLNÍ INFORMACE Z MUZEA CHEB  
 
-
Obrazy Chebu - výstava dětských výtvarných prací [pdf] ...
28. února - 23. března 2017
Pozor: výstava je instalována v Infocentru Cheb.
Turistické infocentrum Cheb a Muzeum Cheb srdečně zvou na vernisáž výstavy malých umělců: Obrazy Chebu. Vystavená díla namalovaly děti v chebském muzeu během jarní výtvarné dílny: Když bylo náměstí v plenkách.
-
Falklandy – země plná paradoxů na konci světa [pdf] ... 2. března 2017
Přednáškový cyklus: Z Chebu křížem krážem 2017. Přednášející: Vít Zavadil.
Na Falklandy, zámořské území Velké Británie, se téměř nedá dostat a cesta letadlem tam trvá třikrát déle než do Austrálie. S Vítem Zavadilem se vypravíme na přírodní ostrovní biotopy a za jejich obyvateli, zejména ptáky.
-
V zemi medvědů – aneb přírodou jihozápadní Kanady [pdf] ... 9. března 2017
Přednáškový cyklus: Z Chebu křížem krážem 2017. Přednášející: Petra Schnitzerová.
Zooložka Petra Schnitzerová nám představí různé tváře kanadské přírody. Navštívíme divoké pacifické pobřeží s unikátními deštnými pralesy a letitými stromovými velikány. Vydáme se také do nekonečných hor, kde dosud kralují medvědi.
-
Čeští jezuité objevují Nový svět [pdf] ... 23. března 2017
Přednáškový cyklus: Z Chebu křížem krážem 2017. Přednášející: Pavel Zavadil.
Historik a filolog Pavel Zavadil nám na základě autentických dopisů přiblíží plavby, cesty a osudy českých misionářů 17. a 18. století a zároveň jejich podíl na objevování Ameriky, Filipín a Mariánských ostrovů.
-
Noc s Andersenem 2017 [pdf] ...
31. března 2017
Muzeum Cheb se opět připojí k akci knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovnách po celé republice u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Pro děti bude kromě romantického přespání v muzeu připraven také doprovodný program, tentokráte s hrdiny známého časopisu Čtyřlístek. Akce je určena pro děti do 12 let. Počet účastníků omezen.
AKCE JE JIŽ PLNĚ OBSAZENA !
-
Krása času - hodiny ze sbírek Muzea Cheb ... opět od 8. dubna 2017
Na závěr roku 2016 a jaro roku 2017 připravilo Muzeum Cheb výstavu: "Krása času", na které návštěvníkům představí nejcennější a nejlépe zachované hodiny z muzejní sbírky. Ty nejstarší pocházejí již z 2. poloviny 18. století. Na výstavě jsou zastoupeny zejména hodiny sloupkové v řadě variant, většinou empírové nebo klasicistní. Kromě exponátů jsou pro návštěvníky připraveny také bohaté doprovodné texty.
-
Dílna archeologa v Muzeu Cheb ...
oznámení Muzea Cheb
Rozšíření nabídky edukativních programů.
Muzeum Cheb rozšiřuje svoji bohatou nabídku výukových programů určenou pro žáky základních a středních škol. Za finanční podpory Ministerstva kultury ČR připravilo nový edukativní program Dílna archeologa. V interaktivní besedě seznámí archeolog muzea účastníky s nejstaršími dějinami Chebska od doby bronzové až po vrcholný středověk. Informace o dalších programech naleznete v sekci: Muzejní pedagogika ...
-
STATEK V MILÍKOVĚ BUDE V ROCE 2017 UZAVŘEN
oznámení Muzea Cheb
Chebský hrázděný statek v Milíkově bude v roce 2017 z provozních důvodů uzavřen.
Z důvodu probíhající rekonstrukce bude statek v Milíkově uzavřen. Uzavírka objektu je plánována pro celou turistickou sezónu nadcházejícího roku. O jejím ukončení budeme informovat prostřednictvím sdělovacích prostředků a těchto internetových stránek. Upřesňující informace můžeme případným zájemcům poskytnout také telefonicky či emailovou poštou. Omlouváme se našim návštěvníkům a děkujeme za pochopení.
-
Pojďte s námi do přírody ...
duben - prosinec 2017
Podobně jako v minulých letech, patří i v roce 2017 k nejrozsáhlejším projektům, které probíhají v Muzeu Cheb, také cyklus přírodovědných akcí a vycházek nazvaný: "Pojďte s námi do přírody". V rámci tohoto cyklu je každoročně organizováno několik desítek přednášek, exkurzí a dalších akcí v regionu nejzápadnějších Čech zhruba od Domažlic po Jáchymov. Jednotlivé akce jsou pořádány v průběhu celého roku a jejich přesný harmonogram naleznete v sekci: Pojďte s námi do přírody...
-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články