AKTUÁLNÍ INFORMACE Z MUZEA CHEB  
 
-
Krása času - hodiny ze sbírek Muzea Cheb ... 8. dubna - 4. června 2017
Na závěr roku 2016 a jaro roku 2017 připravilo Muzeum Cheb výstavu: "Krása času", na které návštěvníkům představí nejcennější a nejlépe zachované hodiny z muzejní sbírky. Ty nejstarší pocházejí již z 2. poloviny 18. století. Na výstavě jsou zastoupeny zejména hodiny sloupkové v řadě variant, většinou empírové nebo klasicistní. Kromě exponátů jsou pro návštěvníky připraveny také bohaté doprovodné texty.
-
VÍTÁNÍ PTAČÍHO ZPĚVU V CHEBU [pdf] ...
1. května 2017
Sraz v 7:00 v Chebu na dřevěné lávce pod Chebským hradem.
Ornitologická vycházka jarní přírodou s pozorováním ptáků, jejich určováním podle zpěvu. Kolem Ameriky do Františkových Lázní (délka cca 10 km).
-
VÍTÁNÍ PTAČÍHO ZPĚVU V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH [pdf] ...
1. května 2017
Sraz v 8:00 u Ferdinandovy kolonády v Mariánských Lázních.
Tradiční vycházka za ptačími hlasy spojená s odchytem ptáků do sítí. Po úvodní ukázce nachytaných ptáků vyrazíme na krátkou procházku parkem za ptačím zpěvem.
-
KDE ŽIJE ČOLEK HRANATÝ ? [pdf] ...
10. května 2017
Sraz v 16:00 na návsi pod kostelem sv. Jiljí v obci Kostelní.
Biotopy čolka hranatého. Jarní mokřadní luční květena západní části Krušných hor. Okruh kolem obcí Kostelní, Kámen a Počátky (délka cca 7 km).
-
Pojďte s námi do přírody 2017 - jaro na Chebsku ...
duben - květen 2017
Podobně jako v minulých letech, patří i v roce 2017 k nejrozsáhlejším projektům, které pořádá Muzeum Cheb, také cyklus přírodovědných akcí a vycházek nazvaný: "Pojďte s námi do přírody". V rámci tohoto cyklu je každoročně organizováno několik desítek přednášek, exkurzí a dalších akcí v regionu nejzápadnějších Čech.
-
Dílna archeologa v Muzeu Cheb ...
oznámení Muzea Cheb
Rozšíření nabídky edukativních programů.
Muzeum Cheb rozšiřuje svoji bohatou nabídku výukových programů určenou pro žáky základních a středních škol. Za finanční podpory Ministerstva kultury ČR připravilo nový edukativní program Dílna archeologa. V interaktivní besedě seznámí archeolog muzea účastníky s nejstaršími dějinami Chebska od doby bronzové až po vrcholný středověk. Informace o dalších programech naleznete v sekci: Muzejní pedagogika ...
-
STATEK V MILÍKOVĚ BUDE V ROCE 2017 UZAVŘEN
oznámení Muzea Cheb
Chebský hrázděný statek v Milíkově bude v roce 2017 z provozních důvodů uzavřen.
Z důvodu probíhající rekonstrukce bude statek v Milíkově uzavřen. Uzavírka objektu je plánována pro celou turistickou sezónu nadcházejícího roku. O jejím ukončení budeme informovat prostřednictvím sdělovacích prostředků a těchto internetových stránek. Upřesňující informace můžeme případným zájemcům poskytnout také telefonicky či emailovou poštou. Omlouváme se našim návštěvníkům a děkujeme za pochopení.
-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články