AKTUÁLNÍ INFORMACE Z MUZEA CHEB  
 
-
Krása času - hodiny ze sbírek Muzea Cheb ... od 11. listopadu 2016
Na závěr roku 2016 a jaro roku 2017 připravilo Muzeum Cheb výstavu: "Krása času", na které návštěvníkům představí nejcennější a nejlépe zachované hodiny z muzejní sbírky. Ty nejstarší pocházejí již z 2. poloviny 18. století. Na výstavě jsou zastoupeny zejména hodiny sloupkové v řadě variant, většinou empírové nebo klasicistní. Kromě exponátů jsou pro návštěvníky připraveny také bohaté doprovodné texty.
-
Ohlédnutí za Muzejním adventem 2016 ... 26. listopadu 2016
Na sobotu 26. listopadu připravilo Muzeum Cheb další ze svých muzejních adventních trhů. Pracovníci muzea uspořádali tradiční milé setkání s těmi, kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou naplněnou vůní vanilky, skořice a jehličí, s těmi, kteří nechtějí podlehnout jen maratónu předvánočního úklidu a nákupům. Po celý sváteční den probíhal v muzeu bohatý program. Na své si přišly děti i dospělí.
-
Adventní a vánoční recepty z Muzea Cheb ...
26. listopadu 2016
V sobotu 26. listopadu 2016 proběhl v Muzeu Cheb další z ročníků Muzejního adventu. V průběhu svátečního dne jsme u nás přivítali velké i malé návštěvníky. Vedle bohatě vyzdobených expozičních prostor a doprovodného programu jsme představili také osvědčené recepty na vánoční pečení. I vy si můžete nyní vyzkoušet některé z nich. Jsou to recepty převážně z kuchyně našich babiček a prababiček. Ty nejstarší pocházejí ze soukromého sešitu receptů z období let 1914 - 1918...
-
Vánoční koncert pěveckých sborů [pdf] ...
15. prosince 2016
Pěvecký sbor Špalíček a hosté + dětský pěvecký sbor Kopretiny
Na čtvrtek 15. prosince připravuje Muzeum Cheb vánoční koncert ženského pěveckého sboru Špalíček a dětského pěveckého sboru ZUŠ v Chebu Kopretiny. Na koncertu již tradičně vystoupí také řada hostů. Zváni jsou všichni milovníci sborového zpěvu.
-
Vánoční výtvarná soutěž – "Radujme se, veselme se" [pdf] ...
listopad - prosinec 2016
Muzeum Cheb vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti na téma: vánoční dekorace. Soutěž je koncipována pro 4 věkové kategorie (MŠ, ZŠ - 1. a 2. stupeň, SŠ). Jednotlivci i třídní kolektivy mohou vyrobit netradiční vánoční výzdobu z různých materiálů. Soutěžní práce budou vystaveny v našem muzeu a o vítězi rozhodnou svými hlasy návštěvníci.
-
Pojďte s námi do přírody ...
duben - prosinec 2016
Podobně jako v minulých letech, patří i v roce 2016 k nejrozsáhlejším projektům, které probíhají v Muzeu Cheb, také cyklus přírodovědných akcí a vycházek nazvaný: "Pojďte s námi do přírody". V rámci tohoto cyklu je každoročně organizováno několik desítek přednášek, exkurzí a dalších akcí v regionu nejzápadnějších Čech zhruba od Domažlic po Jáchymov. Jednotlivé akce jsou pořádány v průběhu celého roku a jejich přesný harmonogram naleznete v sekci: Pojďte s námi do přírody...
-
Kruh přátel hudby - koncerty komorní hudby ...
říjen 2016 - květen 2017
Od podzima 2016 do jara 2017 mohou milovníci klasické komorní hudby opět navštívit některý z koncertů Kruhu přátel hudby. Pořadatelem celého cyklu koncertů je již tradičně Kulturní centrum Svoboda Cheb..., které pro sezónu 2016/2017 zvolilo k jejich realizaci také Valdštejnskou obrazárnu Muzea Cheb... Doufáme, že prostředí obrazárny umocní umělecké zážitky všech zůčastněných posluchačů. Informace o jednotlivých koncertech najdete na internetových stránkách: Kulturního centra Svoboda Cheb...
-
ÚSPĚŠNÁ PREZENTACE MUZEA CHEB V NĚMECKU [pdf] ...
oznámení Muzea Cheb
Muzeum Cheb se podílelo zápůjčkou na realizaci výstavního projektu zemského muzea v Halle pod názvem: Krieg. Projekt byl zaměřen na období Třicetileté války, především pak na prezentaci nálezu hrobu vojáků padlých v bitvě u Lützenu. Albrecht z Valdštejna byl na výstavě reprezentován několika předměty z Muzea Cheb - rapírem, textilním límcem, párem bot, luxusním sedlem, cestovními kamínky a vycpaninou jeho koně.
-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články